Carabao Cup

Manchester United pokonuje ambitny Charlton i melduje się w półfinale EFL Cup!

Manchester United długimi fragmentami męczył się w meczu z trzecioligowym Charltonem, jednak dzięki Marcusowi Rashfordowi wynik końcowy wygląda bardzo przyzwoicie. 3:0 i awans do półfinały EFL Cup.

United niemal od samego początku zepchnął Charlton do własnego pola karnego. Jeszcze przed upływem 10 minut mieliśmy 4 strzały dla gospodarzy. Ogromna przewaga United została udokumentowana w 22 minucie, kiedy to pięknym technicznym strzałem popisał się Antony. Brazylijczyk podkręcił piłkę w kierunku długiego słupka, bramkarz gości był bezradny. United kontynuował ataki, w 36 minucie Fred trafił w słupek po uderzeniu z rzutu wolnego. Niestety pierwszej połowy nie dokończył Diogo Dalot, który doznał urazu mięśniowego i musiał przedwcześnie zejść z boiska. Zmienił go Aaron Wan-Bissaka. Do przerwy United prowadził 1:0.

Druga połowa mogła rozpocząć się od gola na 2:0, ale niestety Elanga nie utrzymał linii spalonego i chorągiewka liniowego powędrowała w górę. Kolejne minuty upływały pod kontrolą United, jednak bez groźniejszych okazji bramkowych. W 76 minucie mieliśmy rzut wolny dla gości z niebezpiecznej odległości, ale Fraser strzelił prosto w Toma Heatona. Kilka minut później uwolnił się Garnacho, zagrał do środka, do Eriksena, Duńczyk uderzył z pierwszej piłki, ale aż dwóch rywali rzuciło mu się pod nogi i zablokowali tę próbę. W 90 minucie wreszcie doczekaliśmy się drugiego trafienia dla Manchesteru United. Marcus Rashford trafił do siatki gości i zdobył bramkę w ósmym kolejnym meczu domowym, bijąc tym samym dotychczasowy rekord Wayne’a Rooneya. Anglik dostał świetne podanie od Pellistriego, dobrze sobie przyjął i pewnie wykończył. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Marcus dołożył drugie trafienie i podwyższył wynik na 3:0, wieńcząc ten udany wieczór na Old Trafford.

MANCHESTER UNITED 3:0 CHARLTON ATHLETIC

Bramki: 22′ Antony 90′ Rashford 90+4′ Rashford

Man Utd: Heaton – Dalot (34′ Wan-Bissaka) – Martinez – Malacia – McTominay – Fred (60′ Eriksen) – Mainoo (60′ Casemiro) – Garnacho – Elanga (85′ Pellistri) – Antony (60′ Rashford)

Charlton: Brewer – Clare – Iniss – Ness – Sessegnon – Fraser – Dobson – Morgan (66′ Payne) – RakSakyi – Leaburn – Blackett