FA Cup

Brazylijska magia na Old Trafford! United w kolejnej fazie FA Cup

Manchester United pewnie pokonał Reading u siebie w meczu czwartej rundy FA Cup. Walnie do tej wygranej przyczynili się Brazylijscy piłkarze United – dublet Casemiro, bramka oraz asysta Freda oraz asysta Antony’ego – to wszystko dało wygraną 3:1 i awans do kolejnej rundy pucharu.

Groźnie było już w 8 minucie, Christian Eriksen próbował z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza, ale jego sprytny strzał w długi róg okazał się nieudany. W 14 minucie miał miejsce kolejny rzut wolny, tym razem strzelał Rashford i oddał celny strzał, ale w środek bramki, nie stwarzając problemów golkiperowi. Dobitka Eriksena została zablokowana. United napierał raz za razem, dwa razy próbował Antony, raz Eriksen, ale wszystkie te próby nie były odpowiednio dobre. W 35 minucie Marcus Rashford zdobył bramkę, ale po analizie VAR dopatrzono się spalonego. Trzeba jednak przyznać, że był to bardzo niefortunny i aptekarski ofsajd, ale niestety taką decyzję sędziego trzeba było zaakceptować. Do przerwy była jeszcze sytuacja Weghorsta, ale Holender nie trafił czysto w piłkę.

Druga połowa to niezmienna przewaga United, która wreszcie została udokumentowana w 55 minucie, kapitalne prostopadłe podanie posłał Antony, Casemiro wbiegł z drugiej linii i podcinką przerzucił bramkarza, dając prowadzenie United. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 58 minucie, genialnym strzałem z pierwszej piłki z dystansu, zaliczając dublet. Chwilę później drugą żółtą kartkę dostał Andy Carroll, za bardzo nierozmyślne wejście w Casemiro i goście grali w 10. United nie miał litości i w 67 minucie dobił gości pięknym golem Freda. Brazylijczyk trafił do siatki krzyżakiem na 3:0, w pięknym stylu. Niestety, Reading zdołał zaskoczyć i zdobyć swoją bramkę, mimo gry jednego mniej. Przy wyniku 3:1 United nie zwolnił i chciał za wszelką cenę zdobyć bramkę numer 4, ale nie udało się to ani Garnacho ani Antony’emu. Ostatecznie Diabły nie ukąsiły już ani razu i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

MANCHESTER UNITED 3:1 READING

Bramki: 55′ Casemiro 58′ Casemiro 67′ Fred, 72′ Mbengue

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Malacia, Casemiro (73′ Mainoo), Eriksen (57′ Fred), Fernandes (68′ Pellistri), Antony, Weghorst (73′ Elanga), Rashford (68′ Garnacho)

Reading: Lumley, Holiett, Baba, Yiadom, Mcintyre, Holmes, Hendrick, Loum, Ince, Joao, Carroll