Carabao Cup

Pewna wygrana w rewanżu z Forest – Manchester United w finale EFL Cup!

Manchester United pokonał w rewanżowym meczu 1/2 finału Nottingham Forest 2:0 i pewnie awansował do finału pucharu, w którym zmierzy się z Newcastle United!

Wysoka wygrana z pierwszego meczu determinowała spokój Czerwonych Diabłów w tym starciu. Piłkarzom Ten Haga się nie spieszyło, nie było też huraganowego ataku na gości. Pierwszą groźną próbę mieliśmy w 18 minucie, kiedy to Antony spróbował w kierunku dalszego słupka, ale bardzo niecelnie. W 26 minucie Casemiro strzelał głową na bramkę, ale dobrze interweniował Hennessey. Goście również mieli swoje sytuacje, Tom Heaton musiał dwukrotnie powstrzymywać próby graczy Forest. Tuż przed przerwą w słupek strzelił jeszcze Wout Weghorst.

Druga połowa rozpoczęła się od sporej kontrowersji – Wout Weghorst zaskoczył obrońcę w polu karnym, odebrał mu piłkę, a zdezorientowany obrońca kopnął Holendra w piszczel, VAR jednak nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. United jednak nie zwalniał i chwilę później strzał oddał Garnacho, jednak po raz kolejny interweniował Hennessey. Po tej sytuacji mieliśmy potrójną zmianę, która odmieniła losy meczu. Weszli Rashford, Martial oraz Sancho. Dwóch pierwszych brało udział w akcji na 1:0, która miała miejsce w 74 minucie. Marcus zaliczył trochę przypadkową asystę, bo jego zblokowany strzał odbił się do Martiala, który z bliskiej odległości trafił do bramki Hennesseya. Rashford chwilę później dołożył drugą asystę, w 76 minucie dogrywając do pustej bramki do Freda. 2:0 i 5:0 w dwumeczu – po drugiej bramce mieliśmy jeszcze jedną kontrę Forest, ale znów świetnie spisał się Heaton. Wynik się nie zmienił i oznacza on jedno – United w finale EFL Cup!

MANCHESTER UNITED 2:0 NOTTINGHAM FOREST

Bramki: 74′ Martial, 76′ Fred

Man Utd: Heaton, Wan-Bissaka, Varane (80′ Maguire), Martinez, Shaw, Casemiro (80′ Lindelof), Fred, Fernandes, Antony (62′ Sancho), Weghorst (62′ Martial), Garnacho (62′ Rashford)

Forest: Hennessey, Mangala, Williams, Lingard, Surridge, Johnson, Freuler, McKenna, Boly, Scarpa, Lodi