Dreszczowiec na Molineux, Mainoo bohaterem!

Manchester United pokonał 4-3 Wolverhampton Wanderers w wyjazdowym meczu 22 kolejki Premier League. Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji, a końcówka była bardzo nerwowa!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla United, bo już w 5 minucie Marcus Rashford trafił do siatki gospodarzy po asyście Rasmusa Hojlunda.

Podopieczni Erika ten Haga nie cofnęli się po zdobyciu bramki, co przyniosło efekt w 22 minucie w postaci gola na 2-0, tym razem do siatki trafił Rasmus Hojlund po asyście Luke Shawa.

Chwilę później Hojlund mógł mieć drugiego gola, niezdecydowanie obrony Wilków i nerwowe wybicie bramkarza gospodarzy, który nabił napastnika United, o włos nie skończyło się trzecim golem.

Wilki próbowały stwarzać swoje szanse, jednak to United w końcówce ponownie było groźniejsze. Klub z Manchesteru trafił do siatki jeszcze dwukrotnie za sprawą Hojlunda i Casemiro, jednak w obu przypadkach sędzia pokazał spalonego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i na tablicy mieliśmy 0-2.

W drugiej części spotkania ekipa Wilków ruszyła do odrabiania strat, jednak brakowało im konkretów. Sytuacja uległa zmianie w 70 minucie, kiedy to Casemiro fauował w polu karnym zawodnika Wolves. VAR długo analizował tę sytuację, jednak uznał, że było przewinienie. Sytuację na bramkę zamienił Pablo Sarabia.

W 75 minucie United odpowiedziało po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bruno Fernandesa, do siatki na 3-1 trafił Scott McTominay.

W 85 minucie Wilki ponownie zaatakowały, zamieszanie w polu karnym United po rzucie rożnym wykorzystał Kilman, który pokonał Onanę.

Gdy sędzia pokazał 9 minut doliczonych, zwiastowało to kłopoty dla United. W 95 minucie fatalna strata Antony’ego, szybka kontra Wilków i Neto trafia do siatki na 3-3. Onana nawet się nie ruszył.

Gdy wydawało się, że wszystko zaprzepaściliśmy, Kobbie Mainoo zdecydował się na solową akcję i pięknym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Wolves i zapewnił nam wygraną 3-4 w 97 minucie meczu!

WOLVERHAMPTON – MANCHESTER UNITED 3-4 (0-2)
Bramki: Sarabia 71′, Kilman 85′, Neto 90+5 – Rashford 5′, Hojlund 22′, McTominay 75′, Mainoo 90+7.

Wolves: Sa, Semedo, Dawson, Kilman, Toti, Doherty (Ait Nouri 55′), Lemina, Doyle, Neto, Cunha, Bellegarde (Sarabia 64′)

Man Utd: Onana, Dalot, Varane, Martinez (Maguire 86′), Shaw, Casemiro (McTominay 73′), Mainoo, Garnacho (Evans 90+2), Fernandes, Rashford (Antony 73′), Hojlund (Forson 86′)