Wypowiedzi

Poll: Mourinho powinien zostać zawieszony na 6 meczów

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho powinien dostać karę 6 meczów zawieszenia po kolejnym odesłaniu go na trybuny w niedzielnym meczu Manchesteru United z West Ham – uważa były arbiter, Graham Poll.

Portugalczyk był wściekły na sędziego Jona Mossa za pokazanie Paulowi Pogbie żółtej kartki za symulowanie, zamiast rzutu wolnego dla United za faul na Francuzie. Mourinho z wściekłości kopnął butelkę z wodą, która powędrowała daleko wzdłuż linii bocznej boiska. Chwilę później po konsultacji z arbitrem technicznym, Moss odesłał go na trybuny.

To drugi przypadek w tym sezonie, kiedy Mourinho zostaje odesłany na trybuny, wcześniej miało to miejsce w spotkaniu z Burnley. Co ciekawe w ciągu ostatnich 12 miesięcy Moss odesłał na trybuny Portugalczyka już po raz drugi, wcześniej spotkało go to samo podczas pracy w Chelsea.

Mourinho prawdopodobnie za swoje zachowanie zostanie ukarany dwumeczowym zawieszeniem, jednak zdaniem byłego arbitra, Grahama Polla, kara powinna wynosić nawet 6 meczów.

Jon Moss miał absolutną rację odsyłając Jose Mourinho na trybuny po kolejnym ataku gniewu. Sposób w jaki Mourinho stracił cierpliwość, pokazując swój gniew poprzez kopniecie butelki z wodą wzdłuż linii bocznej był czytelny dla wszystkich.

– Fani United mogą powiedzieć, że sędziowie traktują ich menadżera surowiej niż innych, ale przez zbyt długi czas jego zachowania były ignorowane i tolerowane. Sędziowie mają dosyć okazywanego im braku szacunku – powiedział Poll.

X