FA Cup

Sytuacja kadrowa przed pucharowym meczem z Liverpoolem

Ole Gunnar Solskjaer ujawnił m.in, że na pucharowy mecz z Liverpoolem, będzie miał do dyspozycji powracającego po urazie Victora Lindelofa. 

Szwed od kilku miesięcy zmagał się z powracającym urazem pleców, przez co opuścił 5 z 7 ostatnich spotkań Czerwonych Diabłów. Powrócił do składu na ligowy mecz z Liverpoolem, który zakończył się bezbramkowym remisem, a w starciu z Fulham zabrakło go, ponieważ taką decyzję podjął Ole. Norweg stwierdził, że Victorowi dobrze zrobi przerwa w środku tygodnia.

Victor będzie gotowy na niedzielny mecz – powiedział Solskjaer.

– Przerwa w środku tygodnia dobrze zrobi jemu i jego plecom. Eric dobrze spisał się w meczu z Fulham, a Victor miał dodatkowe 4 dni by być w pełni gotowym. W środę był na konsultacji medycznej i wziął udział w lżejszym treningu, więc myślę, że będzie gotowy na niedzielę.

Harry Maguire, Luke Shaw oraz Bruno Fernandes uniknęli 5 żółtej kartki przed rozegraniem 19 spotkania ligowego, co oznacza, że ryzyko ich zawieszenia oddaliło się. Po 19 kolejkach, liczba kartek za, którą można otrzymać zawieszenie zwiększa się do 10.

Wygląda więc, że jedynymi kontuzjowanymi są Brandon Williams oraz Phil Jones. To czy zagra Lindelof zależy już od samego Ole, który jeszcze nie wystawił w tym sezonie dwa razy z rzędu tej samej jedenastki.

– Oczywiście, że będziemy rotować, ale równie oczywiste jest to, że nie zamierzamy tego meczu odpuszczać. Przygotuję takie zestawienie, by pokonać Liverpool – powiedział Ole.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową w szeregach Liverpoolu to kontuzjowani wciąż pozostają Diogo Jota, Virgil van Dijk, Joe Gomes, a po ostatnim meczu z Burnley urazu mięśniowego doznał Jordan Henderson. Nieobecny będzie również Naby Keita.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X