Wypowiedzi

Ten Hag po wygranej z Evertonem

Erik Ten Hag i jego podopieczni wykonali dziś swoją robotę, pokonali Everton i odbili się po fatalnych derbach Manchesteru.

Czy ta końcówka musiała być tak nerwowa?

To niestety wszystko przez to, że nie strzeliliśmy na 1:3. Gdybyśmy to zrobili, to byłoby po meczu. To kolejna rzecz, którą musimy poprawić. Zamykanie spotkań. Jestem zadowolony z wyniku i częściowo z naszej gry.

Co stało się Martialowi?

Martial doznał kontuzji pleców. Bardzo go było szkoda, ale wszyscy rezerwowi spisali się fantastycznie. Ronaldo zdobył zwycięską bramkę, a Varane uspokoił defensywę w końcówce.

Nie zaczęło się to wszystko zbyt dobrze.

Szybko straciliśmy bramkę, ale drużyna bardzo dobrze zareagowała na niekorzystny wynik.

Drużyna bardzo dobrze odpowiedziała na stratę gola.

Jedną z rzeczy nad którą pracujemy, to umiejętność radzenia sobie ze słabymi momentami meczu. Momentami naprawdę dobrze to wyglądało, graliśmy kompaktowo w obronie, agresywnie i aktywnie.

Co sądzisz o występie Casemiro?

Casemiro świetnie przewiduje, bardzo dobrze czyta grę. Widzieliśmy dziś jak ważny jest dla nas. Wygrywa dużo piłek, zbiera odbite i drugie. Zagrał świetne podanie do Ronaldo, rozkręcał się z każdą minutą.

Czy wasza gra wyglądała tak jak tego chciałeś?

W pierwszej połowie dobrze graliśmy pressingiem. Everton nie wychodził ze swojej połowy, było im ciężko zagrywać piłki w pole karne, grać dłuższym podaniem tak jak lubią, więc jestem zadowolony z tego co w pierwszej połowie prezentował mój zespół.