Wypowiedzi

Ten Hag po wygranej z Tottenhamem

Manchester United rozegrał w środę naprawdę dobre spotkanie, być może nawet najlepsze pod wodzą Erika Ten Haga. Holender wreszcie mógł tylko chwalić.

To naprawdę dobrze dzisiaj wyglądało:

Po meczu powiedziałem chłopakom, że to była przyjemność ich dziś oglądać. Zagrali rewelacyjnie.

Jak skomentujesz sytuację z Cristiano Ronaldo [Portugalczyk opuścił ławkę rezerwowych i poszedł do szatni przed końcowym gwizdkiem, kiedy stało się jasne, że już dziś nie wejdzie na murawę]:

Nie mam zamiaru teraz pochylać się nad tą sprawą. Jutro się tym zajmiemy. Chcę, żeby uwaga była skupiona na zespole, który dał dzisiaj kapitalny popis. Wszyscy, bez wyjątku, wyglądali świetnie. Zarówno pierwszy skład jak i rezerwowi. Cała ekipa zasłużyła dziś na brawa.

Zawodnicy zrealizowali to co sobie założyliście?

Częścią założeń taktycznych było przenoszenie piłki w wolne strefy, ale takowe trzeba było najpierw stworzyć. I to robiliśmy, zmianami strony, dynamiką, przyśpieszeniem gry długim podaniem. Świetnie przenosiliśmy ciężar gry, doszliśmy do wielu strzałów.

Wy zagraliście aż tak dobrze, czy Spurs rozczarowali?

Tottenham to świetna drużyna. Dogłębnie ich przeanalizowaliśmy i na pewno nie grało nam się dziś łatwo. Tym bardziej jestem zachwycony naszym występem.

Będzie jeszcze lepiej?

Chcę wyciągnąć z tych zawodników maksimum, chcę by dali z siebie wszystko co najlepsze. Będzie to możliwe, jeśli będziemy zawsze trzymać się naszych zasad, założeń i realizować naszą filozofię gry. Dzisiaj nie ma jednego najlepszego zawodnika, wszyscy zagrali rewelacyjnie.

5 1 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
X