Premier League

United rzutem na taśmę ogrywa Fulham! Eriksen i Garnacho dają zwycięstwo

Manchester United pokonał Fulham 2:1 w ostatnim meczu ligowym przed rozpoczęciem katarskiego mundialu. Kapitalne zawody rozegrał Christian Eriksen, który zanotował bramkę oraz asystę, a zwycięską i swoją pierwszą bramkę zdobył Alejandro Garnacho.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce pod koniec pierwszego kwadransa i od razu zakończyła się bramką. Swoje pierwsze trafienie dla United zaliczył Christian Eriksen, który na wślizgu zamknął akcję, świetnym podaniem do niemal pustej bramki popisał się Bruno Fernandes. Podrażnione Fulham odpowiedziało kilkoma akcjami zaczepnymi Williana i Wilsona. W 27 minucie De Gea odbił groźne uderzenie tego drugiego. Kilka minut później Martial mógł podwyższyć na 0:2, ale Leno dobiegł do odbitej piłki i nie pozwolił jej wpaść do bramki. W 40 minucie znów dobrą okazję miał Martial, ale jego strzał głowa okazał się minimalnie niecelny. A tuż przed przerwą dublet mógł mieć Eriksen, ale przestrzelił z około 12 metrów, to była naprawdę dogodna okazja.

Druga połowa to bardziej zdecydowana gra gospodarzy, którzy stworzyli kilka groźnych okazji, United odpowiedział tylko jedną okazją Rashforda. Fulham natomiast grał pewnie i w 62 minucie doprowadził do wyrównania za sprawą byłego piłkarza United – Daniela Jamesa. Walijczyk trafił do siatki z najbliższej odległości po podaniu Carineya. Fulham nadal miało inicjatywę, Palinha oddał strzał przewrotką, który obił De Gea, zagrożenie stwarzał również Carlos. Diabły przebudziły się po wejściu Garnacho, który kolejny już raz rozruszał ofensywę, w 80 minucie dośrodkowanie idealnie na głowę otrzymał Scott McTominay, ale Szkot przestrzelił. United nie zwątpił do końca i w 93 minucie dopiął swego, Eriksen dograł idealnie do Garnacho, który wpadł w pole karne na pełnej prędkości i trącił piłkę obok Leno, dając wygraną United w ostatniej akcji meczu, notując jednocześnie swoje premierowe trafienie!

FULHAM  1:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 62′ James, 14′ Eriksen 90+3′ Garnacho

Fulham: Leno, Reid, Diop, Ream, Robinson, Palinha, Cairney, Wilson, Pereira, Willian, Carlos

United: De Gea, Malacia, Martinez, Lindelof, Shaw, Casemiro, Eriksen, Fernandes, Rashford, Elanga, Martial